Для перамогі над "Авангардам" хабаровчанам не хапіла ўдачы. Пра гэта нашаму сайту паведамілі ў прэс-службе ХК "Амур".

20 лістапада 2011 года. Омск. "Авангард" (Омская вобласць) - "Амур" (Хабараўск) 3: 2 (2: 1; 1: 0; 0: 1)

Галы: 05:10 Чэрвенка (Бялоў) - 1: 0; 09:00 Волкаў (Гусеў, Фралоў) - 2: 0; 11:40 хлусня - 2: 1; 36:11 Сёмін (Чэрвенка, Фралоў, бол.) - 3: 1; 51:39 Караткоў (Сцяпанаў, мен.) - 3: 2.

Кідкі: 32 (8 ++ 16 + 8) - 39 (9 + 16 + 14)

Штраф: 6 (2 + 4 + 0) - 10 (4 + 4 + 2)

Варатары: Кузняцоў - Лашак (00: 00-58: 38)

"Амур": Лашак (Мурыгін); Мяенпя-Шулаков, Петружалек-хлусня-Тарасаў; Перацягін-Билалов, Капейкін-Нікулін-Ружычка; Ежов-Дарафееў, Закиев-Игнатушкин-Лугін; Сцяпанаў-Караткоў-Плотнікаў.

Ужо на шостай хвіліне матчу хабаровчане "пазяхнуў" ў сярэдняй зоне Червенку, і чэх кісцевая кідком з кола укідванні засмуціў свайго геаграфічнага суседа, Яна Лашака.

Выдатны шанец для таго, каб зраўняць лік, быў у Якуба Петружалека. У адным з момантаў ён апынуўся ў поўнай адзіноце каля брамы Кузняцова, паспеў зрабіць некалькі фінтоў, але брамнік апынуўся мацней.

Не забіваеш ты - забіваюць табе. Гэтую простую ісціну пацвердзіў Ігар Волкаў, падправіць шайбу пасля кідка Гусева ад сіняй лініі.

Другі прапушчаны гол прымусіў хабаровчан уключыць максімальныя хуткасці, што даставіла амічоў нямала праблем. Звёны Игнатушкина і Караткова падоўгу замыкалі гаспадароў у іх зоне, а Пётр хлусня кідком з-пад абаронцы скарацілі разрыў у ліку да мінімуму.

Другі перыяд атрымаўся абсалютна роўным. Абедзве каманды спраўна стваралі галявыя магчымасці, і гэтак жа спраўна іх не выкарыстоўвалі. Зрэшты, на 37-й хвіліне гаспадары ўсё-ткі засмуцілі Яна Лашака, уразіўшы яго вароты з дабіванне ў большасці.

На трэці перыяд хабаровчане, як і чакалася, выйшлі як на апошні бой. Ужо на першых хвілінах выдатны момант выпусціў Игнатушкин, магчымасці забіць былі і ў іншых гульцоў "Амура". Вярнуць інтрыгу ўдалося Яўгену Караткова, які пры гульні ў меншасці закінуў прыгожую шайбу ў вароты Кузняцова.

Апошнія хвіліны хабаровчане правялі, люта штурмуючы вароты "Авангарда". Аднак удача адвярнулася ад сіне-белых - шайба некалькі разоў кідалася па стужачцы брамы, але так яе й не перасекла.

22 лістапада каманды згуляюць паўторны матч.